Większość użytkowników, gdy zaczyna blogować, zaczyna darmowego bloga w serwisach wordpress.com lub blogger. Są łatwe w użyciu i darmowe. Idealne dla hobbystów i do testów.

Gdy Twój blog zaczyna startować, ilość odwiedzin wzrasta, istnieje prawdopodobieństwo, że przekroczysz limit na danej platformie, a w dodatku będą ograniczenia w ustawieniach wyglądu strony.

Mimo tego serwisy blogowe posiadają bardzo dużo ciekawych ustawień. Nie są idealne dla prawdziwego blogera. W końcu przychodzi czas by zdecydować się, zainwestować większe pieniądze i samemu hostować swój blog. Jeśli nie jesteś pewny, jest 5 znaków, które będą to sugerować.

 

1.Myślisz poważnie o swojej stronie.

Jeśli twój blog jest hobbystyczny i robisz aktualizację od czasu do czasu, by pokazać znajomym lub rodzinie co się dzieje, wtedy darmowy blog jest wystarczający. Ale jeśli Poważnie myślisz o blogowaniu, chcesz zrobić z tego biznes, zbierając rzeszę użytkowników, wtedy powinieneś samemu utrzymywać swojego bloga.

 

2.Chcesz zarabiać pieniądze.

Jeśli masz dużego bloga z dużym ruchem, możesz zarabiać na nim pieniądze w różny sposób. Z reklamy, linków partnerskich, dotacje od sponsorów, na sprzedaży produktów i wiele więcej. Zarabianie na blogu na darmowej platformie jest trudniejsze.

Zasadniczo nie masz kontroli, gdzie pojawiają się reklamy na twojej stronie.  A reklamy są limitowane tylko dla danej dla platformy. W zależności od usługi nie wszystkie blogi kwalifikują się do udziału w sieci reklamowej. Gdy sam utrzymujesz swojego bloga, masz znacznie większe możliwości zarabiania i większe szanse na zarabianie na swoim blogu.

3. Potrzebujesz zaawansowanego szablonu.

Darmowe Blogi są dla tych, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na zmianie jego wyglądu.Jeśli zajmiesz się jednak tym na poważnie i będziesz chciał drastycznie zmienić wygląd swojego bloga, który będzie lepiej definiował twoją branżę. Jeśli samemu utrzymujesz swoją stronę na serwerze www, możesz przedstawić ją w sposób, jaki sobie wymarzysz. Dla przykładu wordpress.org posiada bardzo małą ilość szablonów.

Jest bardzo dużo firm, które produkują szablony do stron internetowych również do WordPressa za bardzo niską cenę.

 

4.Chcesz uzyskać dostęp do narzędzi, które poprawią twoją witrynę.

Blog na własnym serwerze www daje większą swobodę wyglądu strony. Daje również możliwość używania dodatkowych pluginów, które pomagają rozrastać się twojej stronie.

Dla przykładu masz plugin, który pozwala automatycznie robić kopię zapasową w przypadku gdy strona upadnie lub zostanie zaatakowana przez hakerów. Niestety obecnie żaden z większości darmowych portali blogowych nie udostępnia takich opcji. Więc jeżeli chcesz je włączyć musisz samemu kupić serwer www.

 

5. Chcesz uruchomić sklep internetowy.

Darmowe platformy blogowe takie jak wordpress.com mają ścisłe reguły, jeżeli chodzi o prowadzenie sklepu internetowego. Możesz tylko sprzedawać przedmioty, które sam stworzyłeś oraz możesz tylko zainstalować plugin z płatnościami PayPal.

W większości przypadków kończy się to na wykupieniu dodatkowego miejsca na serwerze. Jeśli zamierzasz płacić za to miejsce, niewiele drożej wychodzi kupno własnego serwera www oraz domeny. Dzięki temu możesz spersonalizować swojego bloga, tak jak tylko chcesz.

6.Chcesz więcej niezawodności i kontroli.

Ostatecznie, utrzymywanie bloga na własnym serwerze daje więcej niezawodności i szybkości swojej witryny. Długi okres ładowania strony może spowodować zniecierpliwienie Twoich użytkowników. Bardzo często blogi po prostu padają.

Zgodnie z warunkami świadczenia usługi nie masz całkowitej kontroli nad Twoim blogiem.

Przenosiny swojego bloga z darmowej Platformy na płatny serwer www to bardzo ważna decyzja. Powinieneś to zrobić, jeżeli jesteś gotowy zainwestować pieniądze. Blog na darmowej platformie może być bez powodu zamknięty z powodu naruszenia jakiegoś punktu w regulaminie. Gdy samemu utrzymujesz blog, nie ma takiego problemu. O wiele łatwiej przerobić szablon na własnym serwerze niż na darmowej platformie blogowej.

6 znaków, które sugerują by kupić serwer www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *