Dla popularnej strony internetowej, w której komentarze są włączone. Spam w komentarzach jest koszmarem każdego administratora. To, czego desperacko szukasz to dobra wtyczka antyspamowa dla WordPressa. Jest bardzo dużo wtyczek do ochrony anty spamowej przedstawię 5 najlepszych.

 

1. Akismet

Akismet jest automatycznie załączony do WordPressa. Gdy zainstalujesz WordPressa on już powinienem tam być. Jednak żeby go używać potrzebujesz klucza aplikacji (API key). Jeśli planujesz używać WordPressa dla własnego użytku niekomercyjnego dla 50000 komentarzy miesięcznie jest darmowy.

 

Kiedy nowy komentarz zostanie dodany do twojej strony, jest automatycznie wysyłany do chmury, gdzie jest sprawdzany. Jeśli algorytm wykryje spam, zostaje automatycznie przeniesiony do folderu spam. Jeśli nie rozpozna spamu w komentarzu, wtedy dany komentarz zostaje poddany moderacji.

 

2. WP-SpamShield

WP-SpamShield Jest kolejnym świetnym antyspamowym pluginem dla WordPressa. Jest szczególnie użyteczny jeśli zmagasz się z mnóstwem spamu generowanego przez roboty, A nie masz zainstalowanej captchy bo twoi użytkownicy nie specjalnie ją lubią

WP-SpamShield używa dwóch poziomów of ochrony. Pierwszy to JavaScript i pliki cookie. WP-SpamShield Eliminuje spam w komentarzach, formularzach, formularzach rejestracji trackbackach pingbackach i prawie każdy inny rodzaj spamu.

 

3. WordPress Zero Spam

Najlepsze w tym pluginie jest to, że nie potrzebuje żadnego klucza aplikacji ani kompleksowej konfiguracji, by go używać. Jest świetny w rozpoznawaniu spamu podczas rejestracji oraz w komentarzach.

 

4. CleanTalk (no Captcha Anti-Spam)

Jest to płatny plugin kosztujący 8 $. Posiada więcej opcji niż inne programy tego typu. Możesz monitorować spam w komentarzach, rejestrach, formularzach kontaktowych, zamówieniach na woocommerce, biuletynie, stronach docelowych itp. Zapewnia dokładniejszą ochronę, jest przeznaczony do zastosowań profesjonalnych. Podobnie jak akismet używa chmury i pozwala stworzyć własną czarną listę. Możesz stworzyć czarną listę adresów ip email itp.

 

5. Antispam Bee

Jeżeli spam w komentarzach jest twoim głównym problemem i potrzebujesz konkretnego rozwiązania, użyj Antispam Bee. To darmowy plugin bez reklam. Nie posiada jakichś super funkcjonalności, aczkolwiek ma to, czego potrzeba by walczyć ze spamem.Dla przykładu potrafi stworzyć listę zaufanych użytkowników. Posiada również statystyki Twojej walki ze spamem.

 

Jeśli z jakiegoś powodu żaden z tych pluginów nie okazał się dobry Jest więcej tego typu pluginów, których nie wymieniłem.

 

 

Najlepsze wtyczki antyspamowe dla WordPressa

Komentarz do “Najlepsze wtyczki antyspamowe dla WordPressa

  • 18 maja 2017 z 01:55
    Permalink

    Nie mogłem się powstrzymać: spamowanie cudzych blogów za pomocą komentarza „Bardzo dobry tekst. Świetnie napisane 🙂 ” i doklejanie tam linka do beznadziejnej strony kiepsko działa, gdy ma się wtyczkę antyspamową. Pozdrawiam Panie Autorze 🙂

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *