Podróżowanie nie musi być kosztowne. Zresztą wystarczy zapytać większość ludzi gdzie, chcieliby pojechać i co ich trzyma przed spełnieniem swoich marzeń odnośnie do podróży. Większość pewnie powie, że to drogie.

 

Podróżowanie rzeczywiście w znacznym stopniu jest bardzo kosztowne. To także częściowo dlatego, że większość ludzi ma wielkie plany podróżowania po wygranej na loterii lub po przejściu na emeryturę i podróżowaniu za zaoszczędzone pieniądze. Oczywiście, jeżeli Nie należysz do grupy tych osób, którzy nie mogą się doczekać na wygraną w loterii, jest sposób jak podróżować za darmo.

Jak utrzymać wydatki na transport w ryzach

Przypuszczamy, że znasz już większość dobrze znanych porad tak jak każdy doświadczony podróżnik. Zapoznaj się ze sposobami tańszego podróżowania, a odkryjesz zupełnie nową stronę podróżowania, która jest przyjazna dla kieszeni. Zatem przedstawiam przewodnik jak podróżować po świecie, gdy ma się mało pieniędzy.

 

Tanie loty i przejazdy

Transport to jedna z największych kosztów twojej podróży, ale dzięki inteligentnemu planowaniu można zaoszczędzić ponad kilkaset złotych. Nie popełniamy błędy rezerwacji wtryskowa tych samych internetowych linii lotniczych, kiedy można znaleźć takie same bilety w niższych cenach na stronach pośredników.

Loty z przewoźnikami, którzy nie są zbyt popularni lub nie są zlokalizowane blisko centralnego lotniska, mogą być tańsze. Jak wiadomo systemy transportu lokalnego są o wiele tańsze, niż ten z taksówki i wynajmowane samochody. Jeśli chcesz wynająć samochód możesz udostępnić przejazd na przykłąd w blablacar.pl Wynajęcie roweru jest kolejnym dobrym sposobem na dostanie się w jakieś miejsce.

 

Znalezienie darmowych lotów i przejazdów

Darmowe przeloty: tak jest coś takiego, jak darmowe przyloty wszystko polega na tym, że twoje miejsce zostanie zajęte. Nie jest to sposób na 100% pewny, by uzyskać darmowe bilety lotnicze. Chodzi o to, by zarejestrować swój bilet, gdy linie lotnicze są przepełnione. Większość linii lotniczych tak robi, ponieważ niektórzy pasażerowie nie mogliby skorzystać z lotu. Czasami zdarza się okazja, że samolot jest przepełniony, wtedy pytają pasażerów, którzy mogą zrezygnować z lotu w zamian za bezpłatny lot. Jeśli jesteś z tych ludzi, którzy Są w stanie zrezygnować z przelotu danego dnia otrzymują bilet na lot następnego dnia za darmo.

Po wylądowaniu w miejscu docelowym.

Po wylądowaniu na miejscu można spróbować darmowej przejażdżki autostopem. Jest to dość powszechne i bezpieczne w miejscach takich jak Europa Wschodnia Nowa Zelandia Ameryka Środkowa. Upewnij się, że się nauczyłeś odpowiedniego znaku zatrzymania pojazdu, gdyż jest inny w różnych miejscach świata. Tradycyjny kciuk działa, jeśli chcesz złapać Autostop w niektórych miejscach. Jeżeli podróżujesz po Bliskim Wschodzie i pokażesz kciuk do góry, to może być to uznane za akt agresji. Będziesz zaskoczony tym, że można złapać autostop i przepłynąć na promie statku lub łodzi Zapytaj marynarza, lub kapitana czy potrzebują pomocy przy łodzi a być może otrzymać darmowy przejazd. Jeśli cel podróży nie jest odległy, możesz dojść do niego pieszo pytając mieszkańców o drogę, jest to rzeczywiście ciekawsze i można zrobić fajne zdjęcie.

Ktoś powiedział darmowe jedzenie?

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie kosztów swojej podróży to robić własne posiłki. W niektórych miejscach można nawet dostać darmowe jedzenie. Na przykład Istnieją różne festiwal lub uroczystości religijne w miejscach takich jak Indie, podczas którego można otrzymać darmowe jedzenie. Żywność może być również rozdawana za darmo w miejscach kultu takich jak kościoły i świątynie. Innym dobrym sposobem, Aby zdobyć darmowe jedzenie jest zatrzymanie się przy kawiarni lub sklepie cukierniczym w godzinach zamknięcia. Mogą oddać darmowe jedzenie za darmo zanim zamkną interes. Można również pracować w zamian za jedzenie w restauracji.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem wymienienia pracy za żywność, można po prostu przejść do stoisk z darmowymi próbkami żywności. Duże sieci spożywcze, które rozpoczynają nową pozycję w menu. Można skorzystać z takich próbek żywności i uspokoić napady głodu jeśli nie jesteś wybredny.

 

Czasami dobry nocleg można zdobyć za darmo lub z rabatem.

Jeśli nie jesteś zainteresowany wydawania kroci na zakwaterowanie, to powinieneś sprawdzić w internecie czy nie ma darmowej kanapy w okolicy. Istnieje duża społeczność udostępniających miejsce w pokoju dla podróżnych na kilka dni za darmo.

Jest to świetny sposób, aby podróżować za darmo. Nie jesteś zobowiązany dokonywać żadnych płatności wystarczy dogadać się z właścicielem pomoc w domu i wymienić poglądy na różne tematy.

 

Barter, czyli znalezienie pracy za oceanem.

Możesz znaleźć pracę w gospodarstwie ekologicznym podczas gry gospodarze oferują bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w zamian za pracę.

 

Za pracę możesz zatrzymać jedzenie i zostać na kilka dni w zamian za pracę.

 

Jak podróżować za darmo kompletny poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *