Jak zoptymalizować bloga?

Dla każdego właściciela strony internetowej, która ma bloga, marzeniem  jest zbudować zaangażowaną rzeszę użytkowników, która regularnie powraca do naszego bloga i chętnie dzieli się jej adresem z innymi użytkownikami w sieci. Połączenie tych działań wzmacnia widoczność bloga w wyszukiwarkach. Niestety, wielu blogerów nie daje rady, jeśli chodzi o budowanie ruchu na ich blogu.

Twórz wartościową treść w swoich postach

Różni blogerzy mają różne sukcesy z długimi i krótkimi postami . Jednak kluczem do sukcesu w zarabianiu na blogu jest dostarczanie wartościowych treści dla swoich czytelników. Wielu dobrze zarabiających blogerów odkryło, że tworząc długie posty dobrze nasycone słowami kluczowymi, byli w stanie poprawić zaangażowanie użytkowników czy też zmniejszyć współczynnik odrzuceń. Aby stworzyć wartościowy post należy:

  • Udostępniać konkretne treści, które są pożądane przez czytelnika.
  • Twórz statystyki.
  • Pokazuj wyniki wszelkich badań naukowych lub analiz konkretnych przypadków.
  • Przytaczaj cytaty.
  • Odwołuj się do innych wiarygodnych źródeł.

Stosuj trendy, które mogą zyskać popularność w internecie.

Zamiast tworzyć błędne koło, posłuż się sprawdzonymi treściami znalezionymi w internecie. Istnieje kilka narzędzi, które można wykorzystać do identyfikacji pojawiających się trendów.

BuzzSumo pozwala blogerom na wyszukiwanie treści, które były udostępnianie w mediach społecznościowych i generowały dużą ilość linków. Narzędzie dostarcza danych, który pokazuje czym użytkownicy dzielili się w mediach społecznościowych Google Plus, Facebook i Twitter. Im więcej akcji otrzymała zawartość, tym bardziej prawdopodobne, że zawartość zostanie dobrze przyjęta przez czytelników internetowych.

Google Trends:  Darmowe narzędzie oferowane przez Google, które pozwala użytkownikom Internetu do monitorowania aktualnych i pojawiających się trendów.

 

Wyszukiwanie słów kluczowych

Jeśli chodzi o publikowanie treści w internecie, istnieje duża konkurencja, która tworzy dużo treści. Zabieranie się od razu do trudnych konkurencyjnych słów kluczowych nie jest podejściem krótkoterminowym, które pozwoli zdobyć wyniki ruchu organicznego Google . Zamiast tego szukamy słów kluczowych o niskiej konkurencyjności. Można użyć narzędzi, takich jak Planer słów kluczowych Google. Jednak inne narzędzia do rozważenia to WordStream i SEMrush które pomogą znaleźć niszowe słowa kluczowe ekspresowo.

Pozbądź się błędów z szablonu strony

Aby zwiększyć ruch witryny internetowej, musisz Zoptymalizować stronę pod kątem wyszukiwarek i poinformować Google, co zawiera witryna używając słów kluczowych w sekcji meta strony internetowej. Należy użyć słów kluczowych powiązanych z tematyką strony w tytule strony internetowej,  znacznikach meta, nagłówkach stron internetowych, w anchorze linków i atrybutach obrazków.

Poprawić szybkość strony

Google bierze bod uwagę czas ładowania stron który jest czynnikiem rankingowym. Strona powinna ładować się nie dłużej niż 2 sekundy.. Sprawdź motyw, wtyczki i hosting. Słabe serwery www mogą wpłynąć na czas ładowania strony.

Zdobywaj linki dzieląc się zawartością. 

Google będzie pokazywać w rankingu Twoją stronę wyżej jeśli zdobędziesz odpowiednie linki z odpowiednich stron internetowych. Aby to osiągnąć, konieczne jest udostępnianie treści do odpowiednich miejsc w internecie. Komentuj inne blogi, dyskutuj w internecie na forach internetowych  oraz udostępniaj treści w mediach społecznościowych.

Oto kilka wskazówek, które można wykorzystać w celu poprawy optymalizacji swojej strony i budować ruch przychodzący na swoim blogu. Te niewielkie zmiany w praktykach i zwyczajach mogą mieć duże znaczenie. Podejmij działania już dziś.

Porady jak zoptymalizować bloga by zdobywał więcej ruchu z wyszukiwarek internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *