Nawożenie upraw konopi indyjskiej

0
374
uprawy

Osoby, które hodują konopie indyjskie w domu, powinny zadbać o stworzenie właściwych warunków, przygotowanie pomieszczenia lub też namiotu uprawowego.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj gleby, pH, oświetlenie oraz wilgotność. Wiele akcesoriów potrzebnych do uprawy możemy zakupić obecnie w internecie, są to nowoczesne termometry oraz mierniki wilgotności, dzięki temu możemy stworzyć optymalne warunki do uprawy marihuany w domu.

Jak wybrać nawozy do marihuany?

Możemy prowadzić uprawę w glebie lub też hydroponiczną, gdzie podstawą będzie woda z dodatkiem odpowiednich nawozów. Możemy zakupić nawozy dostępne dla warzyw, które będą zaspokajały potrzeby roślin, dostarczając niezbędne składniki. Może być to przykładowo nawóz organiczny, przeznaczony dla roślin w fazie wzrostu oraz ich kwitnienia. Wysokiej jakości nawozy umożliwiają szybkie wchłanianie mikroelementów, dzięki temu roślina będzie posiadała dobrze rozwinięty system korzenny, to z kolei przełoży się na prawidłowy wzrost.Dostępne są nawozy do marihuany w formie płynnej, granulatów rozpuszczalnych w wodzie. Dzięki nim możemy dostarczyć roślinom odpowiednie składniki odżywcze, jak również regulować pH gleby, które będzie istotne dla otrzymania wysokiej jakości plonów. Niektóre nawozy stosuje się przed fazą kwitnienia, aby przyspieszyć rozwój, dlatego powinniśmy stosować różne typy nawozów w zależności od fazy wzrostu. Dostępne są różne rodzaje nawozów, także ziemia okrzemkowa, która oprócz nawożenia stosowana jest także jako insektycyd. Nawóz tego rodzaju zawiera glony z dna morskiego, które charakteryzują się wysoką zawartością krzemionki. Zawierają także minerały, pierwiastki śladowe oraz różnego rodzaju mikroelementy, które potrzebne są do do prawidłowego wzrostu roślin.W zależności od potrzeb możemy wykorzystać różnego rodzaju środki, mogą być to także nawozy do pomidorów oraz warzyw oparte na składnikach naturalnych, takich jak wodorosty morskie, kwasy roślinne pochodzące z rozkładających się liści oraz łodyg. Możemy obecnie wykorzystać różne nawozy do marihuany sklep oferuje środki do nawożenia w różnych opakowaniach, przykładowo butelki 1l lub też 3 l w zależności od potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here