Ochrona plonów przed stratami spowodowanymi przez chwasty i szkodniki

0
567
Ochrona plonów przed stratami spowodowanymi przez chwasty i szkodniki

Nawet po zbiorach plony mogą zostać zaatakowana przez szkodniki.

Robaki, pleśnie i gryzonie mogą uszkodzić cenne ziarna, zbożna i zbiory warzyw oraz owoców. Środki ochrony roślin stosowane w przechowywanych produktach mogą przedłużyć żywotność produktów, zapobiegać ogromnym stratom pożniwnym spowodowanym przez szkodniki i choroby oraz chronić ziarno, dzięki czemu można je bezpiecznie spożywać.

Przeprowadź zwalczanie chwastów w buraku

W większości krajów do zwalczania szkodników, chorób oraz chwastów stosuje się powszechnie środki ochrony roślin w rolnictwie, a także w ogrodnictwie. Poleganie na produktach agrochemicznych pozwala rolnikom na zwiększenie ogólnej produkcji roślinnej, dzięki czemu lokalne i światowe zasoby żywności są obfite i możemy je kupować w korzystnych cenach. Gospodarstwo rolne, które ma niewielką produkcję z powodu strat w plonach, będzie musiało podnieść ceny, aby kontynuować działalność. Stosując odpowiednie środki ochrony roślin, rolnicy zwiększają produkcję żywności oferowaną w przystępnych dla konsumenta cenach.

Przeprowadź zwalczanie chwastów w buraku

Środki ochrony roślin zwalczają szkodniki i chwasty. Jeśli pozwoli się szkodnikom przetrwać i dobrze się rozwijać, zniszczone zostaną plony, które muszą konkurować z chwastami o wodę, światło słoneczne i składniki odżywcze pobierane z gleby. Wszystkie te czynniki są niezbędne dla prawidłowego i obfitego rozwoju roślin. Uszkodzone uprawy oznaczają mniejszą dostępność do żywności w niskiej cenie i problemy z wykarmieniem populacji ludzi na całym świecie. Agrochemia pomaga rolnikom uprawiać więcej żywności na mniejszej powierzchni gruntów rolnych, chroniąc uprawy przed szkodnikami, chorobami i chwastami, a także zwiększając produktywność z hektara.Produkcja głównych upraw roślin spożywczych wzrosła ponad trzykrotnie od 1960 roku, w dużej mierze dzięki stosowaniu herbicydów. Przeprowadzając skuteczne zwalczanie chwastów w buraku należy zastosować odpowiednie herbicydy w zależności od rozwoju roślin, gatunku chwastów i pory siewu plonów. Należy również zachować odpowiednie środki ostrożności stosując się ściśle do zaleceń producenta na etykiecie wybranego preparatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here