Profesjonalny alkomat z atestem

0
663
Profesjonalny alkomat z atestem

Spożycie alkoholu wymaga świadomych i odpowiedzialnych decyzji, w tym przede wszystkim zrezygnowania z prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niestety nie wszyscy stosują się do tego zakazu, a to prowadzi do poważnych w skutkach i niebezpiecznych sytuacji zarówno na drodze, jak i w miejscach pracy. Dlatego stosuje się kontrole pomiaru trzeźwości.

Zastosowanie alkomatów elektrochemicznych

Alkomaty elektrochemiczne to urządzenia, które służą do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Ich działanie opiera się na reakcjach chemicznych oraz elektrycznych. Połączenie się cząsteczki alkoholu obecnej w wydychanym powietrzu z innymi związkami, np. nadmanganianem i dwuchromianem potasu, powoduje, że powstaje kwas octowy, na który reagują znajdujące się w ustniku urządzenia elektrody. Dlatego właśnie Alkomaty elektrochemiczne służą do efektywnego pomiaru stężenia alkoholu – pozwalają na uzyskanie precyzyjnych i miarodajnych wyników, a także mogą pracować w bardzo różnych warunkach.

Kto stosuje alkomaty z atestem?

Profesjonalny alkomat z atestem to urządzenie, które odznacza się wysoką dokładnością pomiaru, niską wartością błędu i niezawodnością pracy w bardzo różnych warunkach – alkomat z atestem nierzadko musi dokonać w niewielkim czasie bardzo dużej ilości pomiarów, np. w czasie kontroli drogowej lub na imprezie masowej, a przy tym wyniku pomiarów muszą być jak najbardziej wiarygodne. Ponadto nie są one czułe na różnego rodzaju czynniki, które mogą zaburzać ostateczny wynik, np. dym papierosowy lub rodzaj spożytego jedzenia.

Urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu z atestem stosowane są więc przede wszystkim przez służby policyjne, a także przez prywatne osoby, w tym przede wszystkim przedsiębiorców, którzy zatrudniają kierowców czy budowlańców i chcą przekonać się, że pracownik przychodzi trzeźwy do pracy. Dzięki temu udaje się uniknąć niebezpiecznych sytuacji, które zagrażają zdrowiu i życiu także innych ludzi.

Ile kosztują profesjonalne alkomaty z atestem?

Są to urządzenia, które odznaczają się wysoką precyzją pomiarów i niezawodnością. Tym samym również ich cena jest adekwatna do jakości – im wyższa, tym z wyższej jakości alkomatem mamy do czynienia. Taka inwestycja na pewno jest opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here