Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego dłoni i nadgarstka w pracy dentysty – co można z tym zrobić?

0
208
hurtownia stomatologiczna

Powtarzające się urazy i nadwyrężenia mięśni to jedne z najczęstszych problemów podczas pracy w stomatologii. Poszukiwanie lekarstwa bez wpływu na metody pracy może być trudne, ale wprowadzenie środków zapobiegawczych, których dostarcza każdy dobrze wyposażony sklep instrumenty stomatologiczne – to bułka z masłem.

Zmęczenie rąk to poważny problem w pracy dentysty

Zaburzenia dłoni/nadgarstka związane z pracą lub zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego rozwijają się w wyniku fizycznych czynności klinicznych wykonywanych przez pracowników służby zdrowia. Dentyści i higienistki stomatologiczne wykonują wymagające, żmudne i powtarzalne czynności, dlatego mięśnie, nerwy i ścięgna ich dłoni, nadgarstków i ramion są podatne na przeciążenia.

Ponadto użycie wierteł i narzędzi może powodować napięcie z powodu ciągłych wibracji. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe wśród lekarzy dentystów są wymieniane jako główna przyczyna wcześniejszej emerytury.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe związane z pracą w gabinecie stomatologicznym wpływają na:

  • mięśnie,
  • nerwy,
  • naczynia krwionośne,
  • więzadła,
  • stawy,
  • ścięgna.

Większość z tych dolegliwości rozwija się z czasem i może przechodzić od zaburzeń łagodnych do ciężkich. Zaburzenia te rzadko zagrażają życiu, ale pogarszają jakość życia znacznej części dorosłej populacji – dlatego warto zadbać o zaopatrzenie gabinetu, które minimalizuje taki stan rzeczy.

Atrakcyjną ofertę znajdziesz na: https://e-store.koldental.com.pl/

Fizyczny wpływ noszenia rękawiczek

Zwiększona grubość, zmniejszona elastyczność i wynikająca z tego sztywność mogą powodować zmęczenie dłoni i potencjalne choroby układu mięśniowo-szkieletowego u dentystów, gdy rękawice są noszone przez dłuższy czas ze względu na zwiększenie takich obszarów jak:

  • Aktywność mięśni.
  • Odchylenie nadgarstka przy jednoczesnym zmniejszeniu siły chwytu dłoni
  • Siła momentu obrotowego przedramienia.
  • Czułość dotyku.

Dlatego pytaj sklep sprzęt stomatologiczny o rękawiczki o najmniejszym wpływie na pracę rąk. To możliwe dzięki innowacyjnym, ergonomicznie zaprojektowanym rękawiczkom. Stawiając na takie narzędzia stomatologiczne można mieć pewność, że te specjalistyczne rękawice wspierają dentystów w bezpiecznej interakcji z narzędziami potrzebnymi do wykonywania ich pracy.

Wspieranie zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego w miejscu pracy prowadzi do bezpieczeństwa, dobrego samopoczucia i zwiększonej produktywności, zwłaszcza w przypadku precyzyjnych zadań ręcznych. To zapewnia wymierną poprawę komfortu i dopasowania pracownika, jednocześnie zmniejszając czynniki ryzyka związane z urazami ergonomicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here