Badanie przepływu żył – wszystko co musisz wiedzieć

0
808
Badanie przepływu żył

Prawidłowe krążenie krwi jest jednym z czynników mających największe znaczenie dla zdrowia. Nierzadko jednak zdarza się, że żyły nie pracują prawidłowo, a krwinki przemieszczają się po organizmie zbyt wolno lub szybko. Choć na początku objawy są niewinne to może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego koniecznie trzeba wyregulować układ krwionośny. Aby to zrobić lekarz zapewne będzie musiał przeprowadzić badanie przepływu żył metodą USG Dopplera.

Jak wygląda badanie żył USG?

Badanie przepływu żył tak naprawdę wygląda tak samo jak każde inne USG. Lekarz smaruje skórę pacjenta specjalnym preparatem, a następnie bierze ultrasonograf i przesuwa go po badanym obszarze ciała. Po 15-30 minutach komputer wytwarza dokładny obraz naczyń krwionośnych pacjenta, a także dostarcza informacji między innymi o prędkości przemieszczania się krwinek. Oczywiście Badanie żył to dopiero początek leczenia, ponieważ wynik USG Dopplera jest jedynie informacją o stanie zdrowia pacjenta.

Ile kosztują badania żył?

Badania żył metodą USG Dopplera są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety w praktyce oznacza to wielomiesięczne kolejki, podczas gdy dla zdrowia pacjenta konieczne jest jak najszybsze zdiagnozowanie choroby i jej wyleczenie. Dlatego też wiele osób zastanawia się jaka jest cena badań przepływu żył w prywatnych klinikach lekarskich. Na to pytanie nie ma jednak jednej odpowiedzi. Ceny są zależne nie tylko od badanego obszaru ciała i metody badań żył, ale również od lokacji kliniki oraz aktualnej sytuacji rynkowej. Szacuje się jednak, że badania żył kosztują średnio 150-300 złotych, co nie jest wygórowaną kwotą. W skrajnych przypadkach, gdy konieczne jest zbadanie całego układu krwionośnego, pacjent może zapłacić 400-500 złotych. Oczywiście takie badanie trwa też znacznie dłużej.

Badania przepływu żył – jak się do nich przygotować?

Wbrew temu co myśli wiele osób na badanie żył nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a lekarz może przeprowadzić USG Dopplera w dowolnym momencie. Jedynie w przypadku badania układu krwionośnego w obszarze żołądka może być konieczne udanie się do kliniki na czczo. Poza tym jednak lekarz mógłby przeprowadzać to badanie nawet w momencie czytania tego artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here