Idziesz do sklepu lub salonu sieci telefonii komórkowej i wreszcie nabywasz swój nowy smartfon, na który czekałeś tyle czasu! Co za radość! Od teraz będziesz na bieżąco z portalami społecznościowymi, będziesz robił piękne zdjęcia, a nawet ściągniesz nowe aplikacje do ćwiczeń! Zaraz, zaraz… ale właściwie, dlaczego zdecydowałeś się na nowy telefon?!
Ach, tak! Poprzedni miał już całą rozwaloną szybkę, na milion kawałków!
Co za smutek, co za żal… Mając nowy telefon w ręce, bardzo uważasz, żeby ci nie spadł. Przez tydzień, przez miesiąc… Aż tu nagle przychodzi ten felerny dzień, gdy spieszysz się do pracy i wszystko leci z rąk. W tym nowiutki smartfon. Doskonale wiesz, że jakbyś nie uważał, ten dzień nastąpi, a Twój telefon stanie się częstym bywalcem lotu na trasie- ręka, podłoga (albo, nie dajże, bruk!). Nie unikniesz tego, dobrze o tym wiesz. Telefon zacznie upadać. Możesz natomiast uniknąć pękniętej szybki telefonu. Tak więc po zakupie smartfona udaj się prosto do sklepu z akcesoriami i wybierz odpowiednie etui a co najważniejsze: szkło hartowane!
Na rynku dostępnych jest bardzo dużo opcji. Ile kosztuje szkło hartowane? To zależy od tego, którą opcję wybierzesz. Ceny wahają się od 20 do 200 złotych. Czy cena przekłada się na jakość? I tak, i nie. Po pierwsze: niekiedy nie warto oszczędzać na ochronie smartfona, za którego wydało się bardzo dużo pieniędzy. Nie oznacza to wcale, że musisz kupować najdroższe szkło hartowane i ono na pewno będzie lepsze, niż tańszy zamiennik. Najpierw zastanów się nad opcją zamawiania przez internet lub odwiedzenia stacjonarnego punktu.
Niejednokrotnie w internecie znajdziesz tańsze opcje. Doliczając do tego koszt przesyłki i możliwe uszkodzenia, w ostatecznym rachunku bardziej może się opłacać, odwiedzić sklep na własnych nogach. W takim miejscu pokażesz sprzedawcy swój nowy telefon, a on dopasuje oraz profesjonalnie nałoży szkło hartowane idealne do twojego modelu. Bardzo często w takich miejscach, otrzymuje się gwarancję na produkt. Oznacza to, że przy usterkach na szkle hartowanym, nie musisz biernie czekać, aż odbiją się na cennym telefonie.
Czym prędzej możesz wrócić do salonu i domagać się swoich praw. Przy wyborze szkła, nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną. Przede wszystkim zwróć uwagę, aby było ono idealnie dopasowane do twojego modelu smartfona. Sytuacja, gdy szkło jest odrobinę mniejsze lub wystaje poza ekran, jest niedopuszczalna. Przed założeniem szkła upewnij się, że ekran został oczyszczony z wszelkich pyłków. Pozwoli to na długotrwały czas użytkowania i zwiększy skuteczność. Zastanów się nad wyborem wzmacnianego szkła hartowanego. Daje ono podwójną ochronę, a twój telefon będzie tak zabezpieczony, że żadne rysy nie będą mu straszne.
Wybierając szkło, zwróć uwagę na jego teksturę. Nie każde równie dobrze sprawdza się w codziennym funkcjonowaniu przy dotykowym ekranie. Z drugiej strony właśnie zbyt grube szkło, będzie przeszkodą a drodze do precyzji używania ekranu dotykowego. Jeżeli już masz takie szkło zamontowane na swoim telefonie i nie chcesz niczego zmieniać, możesz zwiększyć czułość ekranu w telefonie. To powinno rozwiązać problem. Dodatkowo pamiętaj, że na początku może być to irytujące, ale z czasem przywykniesz to takiego funkcjonowania ekranu i stanie się ono dla ciebie normą. Kiedy szkło będzie miało pierwszą ryskę, najlepiej wymień je od razu.
Zmniejsza to jego skuteczność i naraża ekran telefonu na niebezpieczeństwo. Jeżeli chcesz się cieszyć długim i owocnym, wieloletnim funkcjonowaniem swojego smartfona, nie wahaj się i zabezpiecz go od razu dobrym etui oraz szkłem hartowanym. Pamiętaj, że obecnie, w dobrych sklepach z akcesoriami, znajdziesz szkiełka dopasowane również na tylny aparat telefonu. W takim miejscu uzyskasz również fachową, perfekcyjną aplikację szkła hartowanego na telefon oraz gwarancję jakości produktu. Nie zastanawiaj się, ile kosztuje szkło hartowane, bo ceny wahają się w zależności od jakości szkła i modelu telefonu. Wybierz trwałe, ale nie przepłacaj.