Ile zarabia budowlaniec

0
1685
ile zarabia budowlaniec

Wiele osób marzy o tym, aby posiadać własną firmę budowlaną. Powód jest prosty – samozatrudnienie to szansa na większe zarobki. Zazwyczaj własny biznes pragną założyć ci, którzy posiadają doświadczenie w branży. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ile zarabia budowlaniec. Wszystko zależy od posiadanego zakresu kompetencji. Najlepsi specjaliści są w stanie zarobić nawet 7-10 tys miesięcznie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że własna firma budowlana to również obciążenie finansowe.

Analiza rynku

Przed otworzeniem własnego biznesu trzeba zastanowić się, czy jest zapotrzebowanie na nowych fachowców. Analiza rynku to absolutna podstawa. Być może w danym obszarze funkcjonuje już wiele tego typu przedsiębiorstw. Warto również pamiętać, że największe zainteresowanie opisywanymi usługami przypada na letnie miesiące. Zimą liczba zleceń spada, co utrudnia utrzymanie się na rynku, szczególnie jeśli poziom konkurencji jest spory. Z drugiej strony poziom zysków w „gorącym” okresie może być na tyle wysoki, że słabsze miesiące nie wygenerują dotkliwych strat. Warto również zorientować się, z jakich usług najchętniej korzystają klienci. Być może lepszym wyborem będzie wyspecjalizowanie się w pracach typowo remontowych. Jest to kwestia bardzo indywidualna, która wymaga dokładnego przemyślenia sprawy.

budowlaniec

Liczba pracowników

Ciężko świadczyć jest usługi budowlane samodzielnie. Dotyczy to również typowych prac wykończeniowych. Właśnie dlatego warto jest rozważyć spółkę. Jest to powszechna forma współpracy w małych firmach. Oczywiście posiada ona nie tylko zalety, ale również wady. Oczywiście można również zatrudnić ludzi, jeśli typ świadczonych usług tego wymaga. Wiadomym jest, że do położenia dachu potrzebna jest większa ekipa, niż do pomalowania ścian w mieszkaniu.

Każdy pracownik to spory koszt dla pracodawcy. Wiadomym jest, że w sezonie można zatrudniać większą liczbę pracowników. Niejedna osoba jest zainteresowana zatrudnieniem tylko na kilka miesięcy. Dotyczy to w szczególności uczniów, czy też studentów, którzy nie chcą pracować przez cały rok. Z pewnością należy odrzucić pomysł współpracy bez podpisanej umowy. Konsekwencje pracy „na czarno” mogą być bardzo dotkliwe. Trzeba również zaznaczyć, że w branży budowlanej ubezpieczenie od nieszczęśliwego wypadku jest absolutną podstawą.

Kwestie formalno-prawne

Osobom bez doświadczenia ciężko jest poradzić sobie z formalnościami związanymi z założeniem własnej firmy. W takiej sytuacji dobrze jest wziąć pod uwagę pomoc specjalisty. Jest to najwygodniejsza opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz oszczędność czasu. Wybór odpowiedniej formy opodatkowania nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Nie można również zapomnieć o sprawach rozliczeniowych. Zatrudnienie księgowego wydaje się być kompletnie nieopłacalne w małej firmie. W takim przypadku o wiele rozsądniej jest postawić na outsourcing księgowy. Korzystając z usług takiej firmy można uniknąć nadprogramowych kosztów. Ponadto jest to tańsze rozwiązanie, co jest bardzo ważne dla przedsiębiorstw, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku.

na budowie

Zakup wyposażenia

Własne przedsiębiorstwo budowlane wymaga sporego nakładu. Wynika to z faktu, że już od pierwszego dnia działalności potrzebujemy nowoczesnego sprzętu. Bez niego niemożliwe jest fachowe świadczenie usług. Warto jest postawić na wysokiej klasy urządzenia oraz akcesoria. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że sprzęty niskiej jakości szybko ulegną uszkodzeniu. Zwykle już po kilku miesiącach nadają się one do wymiany, a więc taka inwestycja kompletnie nie ma sensu.

Nie musimy wszystkiego kupować już na starcie. Z czasem zakres świadczonych usług może zwiększać się, a wyposażenie będzie kompletowane stopniowo. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych. Nie należy również zapominać o pojazdach. W niektórych przypadkach możliwe jest przewożenie sprzętów autem prywatnym, jednak znacznie lepszą opcją jest posiadanie małego busa. Jest on niezbędny szczególnie podczas przewożenia sprzętów o większych gabarytach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here