Ile do koperty na wesele

0
1232
wesele

Wesele to bardzo fajna impreza na której można się naprawdę doskonale bawić. Planowanie ślubu i następującej po nim imprezy zajmuje przyszłej Parze Młodej naprawdę mnóstwo czasu – jeżeli jest on tylko dostępny. Na takie wesele oraz ślub składa się bardzo duża ilość mniejszych czynników, które bardzo starannie trzeba dopilnować. Sala gdzie odbędzie się takie spotkanie, suknia, fotograf, kamerzysta no i bardzo ważna oprawa muzyczna – o ile oczywiście planujemy dużą zabawę, która będzie trwała do samego rana.

Przy planowaniu małego przyjęcia wydawać by się mogło, że jest o wiele mniej do załatwiania – jednak to nie do końca prawda. W każdym razie wszystko trzeba bardzo dokładnie zaplanować aby wszystko okazało się odpowiednim sukcesem z którego będzie zadowolona Para Młoda oraz goście. Czy chodzenie na takie wesela to również fajna sprawa? Jak najbardziej. Trzeba przyznać, że wesela to święta miłości, dzięki której można fantastycznie spędzić czas. Na takie wesela zapraszane są najbliższe osoby, które są dla nas bardzo ważne. ciasta na wesele

Goście – o ile tylko mogą – zawsze stawiają się na czas we wskazane miejsce. Zanim to jednak nastąpi mają oni na ogół do rozwiązania dwa dylematy. Pierwszy z nich to – w co się ubrać? Wydawać by się mogło, że na tak wyjątkową okazję łatwo będzie dobrać idealną kreację lub też garnitur. Jak się jednak okazuje – żyjemy w takich czasach, że bardzo ciężko nam wybrać odpowiednią sukienkę lub nawet spodnie. W końcu panie również mogą wybrać eleganckie spodnie lub też spódniczkę z odpowiednio dopasowaną do niej bluzką. Drugi dylemat gości to – ile do koperty na wesele powinno się włożyć? Jest to temat, który spędza sen z powiek wielu osobom.

Na tyle, że czasem ludzie rezygnują z uczestnictwa w zabawie, ponieważ obawiają się, że nie stać ich na prezent. Prawda jest taka, że każdy gość powinien dać tyle na ile go stać. Nie może być czegoś takiego, że dana osoba będzie brała specjalny kredyt na ten cel. Co to za przyjemność, jeżeli taki kredyt będzie trzeba spłacać nawet bardzo długo po weselu? Żadna. Dlatego dajmy tyle na ile nas stać a będziemy mogli cieszyć się ze wspaniałej zabawy. Dodatkowo ustalając kwotę jaką będziemy wkładali do koperty warto wziąć pod uwagę swoje powiązania z Parą Młodą.

Inną kwotę dadzą rodzice Pary Młodej a inną na pewno da koleżanka z pracy, która przyszła na tą zabawę. Z góry wiadome jest, że to na ogół rodzice oraz rodzice chrzestni dają największe kwoty. Również bardzo często dziadkowie Państwa Młodych dają duże prezenty (o ile ich stać), które mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Jednak delegacja z pracy na pewno nie da tak dużej koperty, ponieważ ich związki z parą biorącą ślub są o wiele mniejsze. Czasem kuzynki lub kuzynowie mogą dać również większe kwoty, jednak na pewno nie będzie to kwota rzędu kilku tysięcy złotych.

ile do koperty na wesele

Czasem bywa tak, że Para Młoda zaprasza na swój ślub swojego szefa lub szefową licząc a hojny prezent. Jednak nie warto specjalnie się na to nastawiać, ponieważ czasem szefostwo najzwyczajniej uznaje, że nie musi pokazywać swojej hojności przy takiej okazji. Przyjmuje się zasadę, że w kopercie powinna znaleźć się równowartość tego, co Para Młoda wydała na jedną osobę na weselu. Jednak czy znana jest nam dokładna kwota jaką w danym miejscu trzeba zapłacić za jedną osobę? Oczywiście, że nie. W końcu nikt tego w zaproszeniu nie pisze. Trzeba więc plus minus określić taką kwotę.

Może to być tylko trzysta złotych a może tego być o wiele więcej. W końcu cennik za wesele w różnych miejscach jest różny. Poza tym, jeżeli ktoś daje prezent rzeczowy Parze Młodej to nie powinien myśleć o tym, żeby do koperty włożyć ogromną ilość pieniędzy. Trzeba trzymać również jakiś umiar. Chyba, że kogoś naprawdę stać na to aby kupić drogi prezent oraz dać grubą kopertę, która na pewno zadowoli Parę Młodą. Oni również nie powinni wymagać od swoich gości wielkich pieniędzy. W końcu nikt tak naprawdę nie wie jakie mamy finanse na swoich kontach. Najważniejsze, że można wspólnie bawić się na takiej zabawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here