Myjki ultradźwiękowe – wydajne, skuteczne i wytrzymałe

0
551

Myjki ultradźwiękowe to specjalistyczne urządzenia wykorzystywane do dezynfekcji różnych przedmiotów. Często stosuje się je w gabinetach – na przykład kosmetycznych, medycznych, stomatologicznych oraz licznych innych. Wszędzie tam, gdzie korzysta się z narzędzi, które należy dokładnie oczyścić, warto stosować właśnie myjki ultradźwiękowe. Poniżej opowiemy o tym nieco więcej – dowiesz się jakie rodzaje myjek ultradźwiękowych znajdziesz w sklepach oraz czym powinna charakteryzować się myjka dobrej jakości.

Myjki ultradźwiękowe – przeznaczenie i potencjalne zastosowanie

Myjki ultradźwiękowe są urządzeniami dość uniwersalnymi. Możesz za ich pomocą oczyścić różnego typu nieduże przedmioty. Najczęściej, są to instrumenty manualne, wykorzystywane w pracy lekarzy, higienistek, pielęgniarek, kosmetolożek. Ponadto, nadaje się do czyszczenia na przykład monet, biżuterii, zegarków oraz innych niedużych przedmiotów ozdobnych lub posiadających dużą wartość.

Niektóre myjki ultradźwiękowe są dedykowane do stosowania w domu, inne z kolei do prac przemysłowych oraz profesjonalnych. Znajdziesz zarówno urządzenia, za pomocą których oczyścisz skomplikowane podzespoły elektroniczne, jak i starą zastawę stołową.

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Myjki ultradźwiękowe działają w oparciu o mechanizm akustyczny, polegający na wytwarzaniu delikatnych fal dźwiękowych, przenoszonych przez wodę. Po uruchomieniu urządzenie wypełnia komorę myjącą wodą oraz płynem czyszczącym. Następnie, zgodnie z ustawionym programem, zaczyna emitować drgania o określonej częstotliwości i natężeniu.

Za wytwarzanie fal ultradźwiękowych odpowiedzialny jest specjalny generator, montowany najczęściej na dnie komory myjącej (zwanej wanienką). Dzięki wprawieniu wody w ruch, cząsteczki płynu myjącego bardziej skutecznie likwidują brud. Są w stanie dotrzeć do miejsc trudno dostępnych, a także usunąć brud zaschnięty oraz z innych przyczyn trudny do eliminacji.

Najważniejsze parametry dostępnych myjek ultradźwiękowych

Na co zwrócić uwagę w czasie przeglądania dostępnych myjek ultradźwiękowych? Przede wszystkim warto pamiętać, że liczy się rodzaj sterowania. Myjki mogą posiadać mechanizm cyfrowy lub analogowy. W pierwszym przypadku – będą to urządzenia wyposażone w specjalne panele sterujące i wyświetlacz. W myjkach analogowych – znajdziesz obsługiwane ręcznie pokrętła.

Moc, z którą dane urządzenie pracuje, jest również ważna. Jest ona bezpośrednio związana z przeznaczeniem urządzenia, jego rozmiarem oraz zakresem oferowanych możliwości. W dużym uproszczeniu – im większa moc urządzenia, tym intensywniej będzie w stanie wysterylizować powierzone mu przedmioty.

Jeśli interesują cię wydajne myjki ultradźwiękowe, polecamy sięgnąć po urządzenia wyposażone w funkcję podgrzewania. W wielu sytuacjach jest ona przydatna, lub nawet niezastąpiona. Zwłaszcza gdy planujesz dogłębne oczyszczenie narzędzi pokrytych wyjątkowo trudnym zabrudzeniem. Jest to funkcja nieprzydatna w przypadku osób, planujących używać myjki do czyszczenia przedmiotów domowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here