Ile kosztuje liposukcja?

0
1202
ile kosztuje liposukcja

Zacznijmy od tego czym właściwie jest liposukcja. Liposukcja to nic innego jak zabieg, pozwalający na usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała. Coraz więcej osób korzysta z tej metody, jedni w przypadku znaczącej nadwagi, inni w celu skorygowania niedoskonałości.

Zabieg liposukcji przeprowadza się w znieczuleniu, jednak jest sporo metod jej wykonania.
Standardowym zabiegiem jest liposukcja ssąca, polegająca na rozbijaniu tłuszczu poprzez wprowadzoną rurkę ( kaniulę) a następnie odsysaniu go.

Kolejną możliwością jest liposukcja z podwójną rurką, zabieg polega na umieszczeniu jednej rurki wewnątrz drugiej, co pozwala na ruch wewnątrz miejsca objętego zabiegiem do 5 cm.

Liposukcja kawitacyjna różni się od poprzednich, ponieważ metoda ta polega na masażu ultradźwiękami ciała, co stymuluje układy limfatyczne i naczyniowe.

Liposukcja ultradźwiękowa polega na wprowadzeniu rurki stymulowanej ultrasonografią lub falami dźwiękowymi, dzięki czemu tkanka tłuszczowa przybiera postać wody, którą w łatwy sposób jest odessać.

W przypadku liposukcji wodnej zastosowana jest metoda cienkiego wentylatora, którego zadaniem jest spulchnienie tkani tłuszczowej tak, aby swobodnie mogła ona przejść przez igłę.

Ostatnią metodą jest liposukcja laserowa, która daje możliwość przeprowadzenia zabiegu na jednym fragmencie skóry, polega ona na topieniu komórek tłuszczowych.

Żaden z wyżej wymienionych zabiegów nie może być stosowany u niektórych osób, na pewno chorzy na cukrzycę jak i osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi a także palacze ( chyba, że na kilka tygodni przed zabiegiem zaprzestaną stosować używki) nie mogą skorzystać z takiej metody. Jeśli jesteśmy zdrowi i nie ma przeciwwskazań do wykonania liposukcji i tak musimy zrobić określone badania przed wykonaniem zabiegu.

Jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

Na samym początku osoba uprawniona dom wykonania zabiegu rysuje na naszym ciele miejsca z których ma zostać usunięty tłuszcz. Kolejnym etapem jest podanie znieczulenia miejscowego, jednak w niektórych przypadkach liposukcja wykonywana jest w pełnej narkozie. Następnie po wykonaniu nacięcia na skórze wprowadzana jest do wewnątrz kaniula podłączona do urządzenia odsysającego. Po zakończeniu procesu usuwania tłuszczu rana zostaje zszyta.

Jak wyglądają pierwsze dni po operacji?

U niektórych osób może pojawić się obrzęk, ponieważ miejsce skorygowane musi przyzwyczaić się do kształtu. Osoby decydujące się na liposukcję muszą być przygotowane na spory ból pojawiąjący się na kilka dni po operacji. Pomocne w takiej sytuacji są leki przeciwbólowe, jednak tylko te dostępne na receptę.

Zabieg jak każdy inny niesie ze sobą możliwość powikłań, w tym przypadku może dojść do przedostania się tłuszczu do krwioobiegu co skutkować może zatorem.

Dlatego osoby decydujące się na liposukcję, powinny dokładnie dowiedzieć się od lekarza wszystkiego co jest związane z zabiegiem a zwłaszcza o ryzyku związanym z jej wykonaniem.

Jeśli została już podjęta decyzja o wykonaniu liposukcji, należy zapoznać się z ofertami klinik wykonujących zabieg i znaleźć droższe lecz renomowane miejsce. Na stronach internetowych znajduje się wiele opinii o lekarzach, którzy taki zabieg przeprowadzają, warto jest więc trochę poczytać, aby mieć pewność, że oddajemy się w dobre ręce.

Ile kosztuje liposukcja?

Ceny zabiegu są różne i zależne od miejsca na naszym ciele jaki będzie operowany. Na samym początku trzeba zapłacić za konsultację chirurgiczną, jej koszty wahają się od 100 do około 300zł.

Najniższą cenę zapłacimy za liposukcję miejsc intymnych, ponieważ jej koszt szacuje się na około 100zł.

Zwykła liposukcja talii i brzucha to koszt od 4000zł, za uda zapłacimy od 5000zł a pośladki wyniosą nas od 3500zł wzwyż.

Liposukcja ultradźwiękowa zaczyna się od 4000zł za pośladki do około 25000zł za inne partie ciała, oczywiście jest to średnia wyliczona z kilku bardzo dobrych klinik na terenie naszego kraju.

W pozostałych przypadkach najtaniej za liposukcję zapłacimy w Łodzi oraz w Gdańsku, najdrożej w Krakowie oraz Warszawie czy Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here