Jak jest zbudowany i do czego służy autoklaw?

0
828
Jak jest zbudowany i do czego służy autoklaw

Autoklaw to maszyna to sterylizowania przedmiotów. Autoklawy najczęściej służą do sterylizacji narzędzi medycznych w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, w szpitalach oraz w przychodniach. Są też wykorzystywane przez salony kosmetyczne do dokładnego sterylizowania sprzętu wielokrotnego użytku, służącego do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. Chętnie kupują je również laboratoria medyczne.

Jak zbudowany jest autoklaw?

Autoklaw to zbiornik, do którego możemy włożyć przeróżne przedmioty i poddać obróbce sterylizacyjnej. Sterylizacja odbywa się poprzez działanie pary wodnej, generowanej pod dużym ciśnieniem, rozgrzanej do temperatury pozwalającej na zniwelowanie drobnoustrojów. Sprzęt wyjęty z autoklawu jest wyjałowiony i nadaje się do użytku w czynnościach, w trakcie których dochodzi do przerwania powłok ciała. Autoklaw medyczny pozwala na dokładne wysterylizowanie skalpeli, wzierników, endoskopów, zacisków medycznych. Autoklaw kosmetyczny może posłużyć do dogłębnego wyczyszczenia pęset, nożyków, frezów do paznokci.

Jak działa autoklaw?

Autoklaw zarówno dezynfekuje, jak i sterylizuje przedmioty, które do niego wkładamy. Dezynfekcja niszczy drobnoustroje z powierzchni przedmiotów. Sterylizacja pozwala dodatkowo pozbyć się ich form przetrwalnikowych.

Czy warto kupić autoklaw do salonu kosmetycznego?

Zbiornik autoklawu jest zamykany hermetycznie. Całe urządzenie nie zajmuje wiele miejsca i mimo początkowych wysokich kosztów jego zakupu, posiadanie tego typu sprzętu na własność przynosi duże oszczędności. Posiadając autoklaw medyczny lub autoklaw kosmetyczny we własnym salonie kosmetycznym lub w placówce medycznej, możemy zaoszczędzić pieniądze na zlecaniu sterylizowania narzędzi w firmach zewnętrznych, a także pozbyć się problemów logistycznych związanych z transportowaniem naszych codziennych narzędzi pracy do sterylizatorni.

Jak wybrać dobry autoklaw?

Dobry autoklaw to urządzenie, które ma kilka programów działania, a także daje możliwość ustawienia czasu pracy. Ze względu na to, że salony kosmetyczne i placówki medyczne są zobowiązane do prowadzenia dokumentacji przeprowadzonych procesów sterylizacji, warto wybrać autoklaw, który jest kompatybilny z drukarką lub który można podłączyć pod nośnik danych. Wybierając się na zakupy, dowiedzmy się jakiego rodzaju certyfikaty powinien mieć profesjonalny autoklaw, a także sprawdźmy opinie o konkretnych modelach. Przed ostatecznym wyborem, koniecznie sprawdźmy, czy obsługa danego autoklawu jest dla nas zrozumiała i intuicyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here