Wycieczki i środki transportu

0
1161
Wycieczki i środki transportu

W czasie wakacji mamy wreszcie okazję, aby wypocząć. Jest to szansa, aby wreszcie odwiedzić bliską nam rodzinę oraz znajomych, z którymi nie mieliśmy okazji się widzieć przez cały rok. Wreszcie można wyjść również pobiegać, pojeździć na rowerze, czy popływać albo też oddać się innym aktywnościom fizycznym. Jest to też szansa, aby nadrobić swoje zaległości kulturalne – przeczytać książkę albo obejrzeć film, który planowaliśmy zobaczyć, ale nie mieliśmy czasu.

Przede wszystkim sporo osób zastanawia się jednak nad wyjazdem do innego kraju albo do Polski po to, by oderwać się od codziennej rzeczywistości. Wielkim zainteresowaniem cieszą się głównie ciepłe kierunki, np. Hiszpania, Włochy, Grecja, Chorwacja, Czarnogóra, Portugalia, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Francja Cypr, Egipt, Tunezja, Maroko, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wyspy Kanaryjskie, Oman, Iran, Malediwy, Tajlandia, Kambodża, czy Laos.

Ostatnio popularne stały się również np. takie kierunki jak Madagaskar, Mauritius, czy Zanzibar – wycieczki tam to kwintesencja obeznania w nowych trendach i niezwykle malowniczej otoczki. Jest jednak także wiele kierunków nieco chłodniejszych, które przyciąga uwagę turystów. Są to przede wszystkim kraje z grupy skandynawskiej oraz nordyckiej, np. Islandia, Szwecja, Norwegia, czy Finlandia wiążą się z niezapomnianą wyprawą na północ. Ci, którzy lubią aktywności fizyczne, np. narty w górach z pewnością poszukają swojego miejsca w Austrii, Niemczech, czy Szwajcarii. Również wyjazd na wyspy, np. do Wielkiej Brytanii, czy Irlandii to duża okazja na polepszenie swojej mowy i języka. Jednak zanim wyjedziemy do obcego kraju, trzeba zadać sobie trud i namyśleć się, w jaki sposób tam się dostać oraz co ze sobą zabrać.

Dużo osób preferuje lot samolotem. Nic dziwnego – w końcu jest obecnie na rynku wiele linii lotniczych oferujących tanie loty. Dzięki temu można za kwotę nawet do kilku złotych wybrać się w ciekawe miejsce. Lot jest również wygodny – zwykle w bliskie europejskie zakątki można się przedostać tym środkiem transportu w kilka godzin. Minusem jest za to duża ilość czasu, którą trzeba przeznaczyć na odprawę. Również spore są restrykcje – np. nie można na pokład wnieść ze sobą butelki z wodą większej niż sto mililitrów. Trzeba także dbać o to, żeby nie znajdowały się tam inne płyny, jak też broń, czy różne substancje łatwopalne.

Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem danego lotniska. Jednak przejazd samochodem też jest niezwykle wartościowy. Należy pamiętać, że dzięki temu jest szansa, aby się zatrzymać i podziwiać wspaniałe widoki, jeśli takowe są po drodze. W dodatku więcej można przewieźć, np. w bagażniku pojazdu. Jednak jazda jest znacznie bardziej czasochłonna, natomiast trzeba w dodatku liczyć się np. z takimi kosztami jak paliwo. Mimo wszystko jest to mniej męcząca opcja, niż np. autokar, gdzie jednak nie ma możliwości na porządne wyspanie się na wygodnym posłaniu. Często wychodzi jednak taniej niż auto i dlatego wiele osób decyduje się na przejazd autokarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here